Liga e Tretë is the fourth level of football in Kosovo. Nga Skënder MULLIQI. 364 people follow this. Federata e Pingpongut e Kosov ë s ka t ë an ë tar ë suar 21 klube nga qytete t ë ndryshme t ë Kosov ë s. Design by Tickmedia Creative Studio Prishtina, Kosovo Shtëpia e Sporteve, Rr. Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation. Iliria – Minatori 5:1. Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati ka komentuar formimin e Ligës së përbashkët të basketbollit Kosovë-Shqipëri (Liga Unike e Basketbollit). Rinia – 18-Korriku 4:0. Post by SPORTIKOMBETAR » Sat Aug 28, 2010 12:04 am. This is an overview of the market values of the players of the selected competition, sorted by the highest market values. Lajmin e ka bërë të ditur Komitet Ekzekutiv i FFK-së, por edhe […] “Liga Unike e Basketbollit, hap i vogël por i rëndësishëm drejt bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë” Madhësia e tekstit. Orët e liga të Kosovës. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Community See All. 0. Beslidhja – Vjosa 1:2. 16 posts 1; 2; Next; SPORTIKOMBETAR Posts: 56 Joined: Tue Aug 17, 2010 11:03 pm. PEJA - PRISHTINA VOLLEY M: … Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë Home > Liga e Parë # EKIPI N F B H +-PIKË * Dënuar nga Komisioni Disiplinor me -6 pikë. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. Java e 1-re 21-22.08.2010 Feronikeli - Lepenci 0 : 1 Ramiz Sadiku - Llapi 0 : 0 Rahoveci - Drita 1 : 1 Besiana - Dukagjini 1 : 0 2 … 361 people like this. Mirësevjeni :) (y) Ajo drejtohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës. WhatsApp. Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. TABELA AKTUALE Besa W. W. L. W. W. 20 12 4 4 29 11 18 40 2. Table Superliga e Kosovës 19/20 . Periskopi.com 10 Shtator 2020, 22:02 Lajme. LIGA E PARE E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011 . At the end of the season, the top two teams in the division are promoted to the Second Football League of Kosovo. Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë 2019/2020 Home > Liga e Parë 2019/2020. Liga e Dytë e Kosovës. E diel. Ponte Prizreni e ka mundur Sigal Prishtinën në udhëtim me rezultat 70:80 (18:18, 12:27, 15:12, 25:23), në kuadër të javës së 12-të të Superligës së Kosovës në basketboll. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. 1.7K likes. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . Kjo listë përmban ekipet e Ligës së Tretë të Kosovës për sezonin 2007/08. Superliga e Kosovës, fitorja e shtatë radhazi për Ponte Prizrenin. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Grupi (A) E diel. Gazetarja Arbana Xharra ka postuar dy foto se si Iftari në Kosovë, tashmë shtrohet në mes të rrugës. This page shows the detailed table for a competition. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Create New Account. Përmbajtja është në disponim nëpërmjet licencës CC BY-SA 3.0 nëse nuk shënohet ndryshe. “Sa e … Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Liga e Parë F Perëndim. Follow Me! Liga e parë e Kosovës numëronte 20 skuadra, ndërsa ligat tjera mvarësisht nga Regjionet, por ndeshjet luheshin vetëm nëpër fusha të improvizuara, në kushte shumë të vështira. Më poshtë gjeni takimet e javës së tretë të Superliges së Kosovës në Volejboll dhe tabelat përkatëse. Dushkaja – Opoja 1:1. Volejboll SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E TRETË FVK 1 year ago 5 0 Read Time 52 Second . It consists of 26 teams that are divided geographically in two groups and play each other twice (home and away) during the season. 3 ndeshje luhen të shtunën, 4 të dielën, kurse xhiroja mbyllet ditën e hënë me duelin mes Ramiz Sadikut dhe Vllaznisë, takim ky që zhvillohet në fushën e 2 Korrikut. Facebook Messenger WhatsApp. Liga 3 e Kosovës në sezonin 2007/08: Vazhdon Superliga e Kosovës në javën e katërt në Volejboll për femra dhe meshkuj, këtë javë luhen takimet : Për ju. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led the table and how long they stayed there. Gallery # player Nat. Superliga e Kosovës në Basketboll (Anglisht: Kosova Basketball Superleague) e njohur edhe si IP Superliga e Basketbollit të Kosovës për shkaqe të sponsorizimit, është liga më e lartë e basketbollit profesional për meshkuj në Kosovë.Superliga e Basketbollit u themelua në vitin 1991. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. … Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Ngritje në Superligë . Liga E Dyte E Kosoves. The Kosovo Basketball Superleague (Albanian: Superliga e Kosovës në Basketboll) and known as the IP Superliga e Basketbollit due to sponsorship reasons is the top men's professional basketball league in Kosovo.Basketball Superleague was founded in 1991. Ndryshimi është bërë pas refuzimit të Serbisë që të nënshkruajë një dokument ku përdoret termi “Republikë e Kosovës” dhe jepet zotimi për […] 7.1K likes. FUSHË KOSOVA - FERRONIKELI: 19/10/2019 (JAVA II) 3 - 0. About See All. Sipas Xharrës, sshtrimi i iftareve nëpër rrugët e qytetit nuk është asgjë tjetër veçse demonstrim pushteti. SUPELIGA MESHKUJT. Ndërkohë Superliga e Kosovës në futsall pritet të nis garat me 20 qershor. SUPERLIGA E KOSOVËS – JAVA E TRETË . Por ajo që tash po ndodhë, është diqka tepër e rëndë, e pa parashikuar dhe shumë shqetësuese. REZULTATET DHE TABELAT - SUPERLIGA E KOSOVËS JAVA IV. See more of Liga E Dyte E Kosoves on Facebook. T. Çanga – Bashkimi (GJ) 2:1. admin - 27 Shkurt 2016. Share. Kjo faqe eshtë hapur vetëm për një qëllim - të ju mbajmë të informuar për cdo të re në Ligën e parë të Kosovës në futboll. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Log In. Tue Oct 29 , 2019. Liga e Parë M. VJOSA - LIBERO: 19/10/2019 (JAVA II) E anuluar . The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës), also known as the IPKO Superleague of Kosovo (Albanian: IPKO Superliga e Kosovës) for sponsorship reasons with IPKO is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. • Liga e parë e Kosovës •. Pinterest. Ai … L. Liga e Tretë e Kosovës 2007/08; Last edited on 30 mars 2014, at 19:17. L.Beranit – R.Kosoves 3:1. Superliga M. PRISHTINA VOLLEY M - DRENICA: 27/10/2019 (JAVA III) 0 - 3. Liga e Dytë – Java e 8-të . 27/10/2019 (JAVA III) 3 - 2. Liga e Dytë e Kosovës‎ 1 F Liga e Parë e Kosovës‎ 1 F Liga e Tretë e Kosovës‎ 1 F. P Përfaqësuesja kosovare e futbollit‎ 1 K, 8 F. S Superliga e Kosovës‎ 4 F. Faqet në kategorinë "Futbolli në Kosovë" Kjo kategori ka 10 faqe nga 10 gjithësej. Të kujtojmë se Liga e Parë e Kosovës në futboll nis një javë me vonë se elita, çka i bie që të shtunën dhe të dielën të zhvillohen ndeshjet e para. RAIFFEISEN SUPERLIGA E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011 Java e 5-te Hysi - Ballkani 1-1 - Duration: 3:29. sportalb 1,567 views. Sports League. 16:08, 29 Dhjetor 2020. Play-off. Ajo thotë se kjo gjë bëhet me qëllim, për të demonstruar pushtetin politik të fesë islame. Njohja e ndërsjellë, emërtimi Republika e Kosovës, çështja e Ujmanit- janë pikat që ishin përfshirë e më vonë janë hequr nga marrëveshja, që u ishte prezantuar palëve nga zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. Shumë gjëra serioze na ndodhen në Kosovë qw nga pas lufta. Top market values Superliga e Kosovës . M W D L GF GA GD Pt 1. Position: Main positions: Age group: Compact. AS VUSHTRIA F - KAÇANIKU F: 19/10/2019 0 - 3. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Rënie nga liga. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Java e tetë e Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndeshjet i zhvillon në tri ditët e ardhshme, të shtunën, të dielen dhe të hënën. Page Transparency See More. Me vendim të fundit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së në mbledhjen e mbajtur dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll, por edhe të gjithë ligat tjera përcjellëse janë anuluar. THERANDA - DRITA: 19/10/2019 (JAVA II) 3 - 0. Analisti politik Skender Zogaj, ka pohuar se Kosova është duke e ndjekur besnikërisht modelin e Shqipërisë Londoneze, që edhe pas 107 vitesh të shpalljes së shtetësisë, nuk po mund të bëhet shtet i lirë dhe as i pavarur për shkak të kapjes së shtetit nga strukturat kriminale. THERANDA F - MALISHEVA: 19/10/2019 3 - 0. Deçani – Ratkoci 6:2 (Leshani dhe Besa pushuan) Grupi (B) – Java e 9-të. Nga. Gjithcka per football. LIGA E PARE E KOSOVES NE FUTBOLL 2010 2011. Volejboll VAZHDOJN SEMINARET PËR TRAJNERË . Galaksia – Bashkim (K) 0:6. Tabelat + rezultatet. 1032. Contact Liga E Dyte E Kosoves on Messenger. Sports League . Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. FERIZAJ - VËLLAZNIMI: 19/10/2019 (JAVA II) 1 - 3. Not Now. Instagram. Faqet në kategorinë "Liga e Tretë e Kosovës" Kjo kategori ka vetëm këtë faqe. Instagram did not return a 200. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. Rezultate, tabela, statistika dhe shumëçka tjetër nga Liga e Dytë e Kosovës Liga e Parë F Lindje. Facebook. Nëpër stadiumet e futbollit të Kosovës luanin tani 8% e popullatës së gjithmbarshme të saj, pra vetëm serbët. 3:29. Play-out. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Twitter. Forgot account? or. Tabela # Club. Detailed.